Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


endo2plaskigaraz

offlineendo2plaskigaraz blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ENDO 2 w IGN Projekt
49345 odwiedzin | wpisów: 16, komentarzy: 179, obserwuje: 172

OCZYSZCZALNIA - I BRAK WIEDZY?

autor: endo2plaskigaraz blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś w firmie montowali u nas oczyszczalnie biologiczną i spotkałem się z osobą która bardo dużo mówiła o oczyszczalniach i co je "zabija".... Jak się okazało bylem lub jestem nadal nieświadomy zagrożeń jakie mogą niszczyć nasze oczyszczalnie.

Pierwszym podobno największym zagrożeniem jest wydzielina z uzdatniacza wody SIC chciałem zamontować :( a drugim kondensat z pieca gazowego który posiadam SIC.

Nie wiem jak wy ale ja sie dotychczas nie spotkałem z tego typu informacjami ale jak z nimm rozmawiałem to " wbijał mi gwoździa jednego za drugim" i to co mówił miało sens :(

Podobno jeżeli mamy już oczyszczalnie to musimy być śwadomi, że gdy chcemy uzdatniacz to musimy bezpośrednio pod niego podłączyć oddzielną instalację kanalizacyjną z odprowadzeniem do odzielnego zbiornika w innym wypadku bakterie oczyszczalni skończą marnie a docelowo nasza oczyszczalnia. Podobnie sytuacja ma sie z odprowadzeniem kondensatu z pieca gazowego bez zastosowania NEUTRALIZATORA KONDENSATU (pierwszy raz o tym słyszę )mozemy zniszczyć oczyszczalnie ...

Jak wygląda sytuacja u Was czy wiedzieliście o czymś takim jak działaja wasze oczyszczalnie?

My posiadamy oczyszczalnie ekologiczną - jest dopiero na rozruchu więc nie mogę się wypowiedzieć na temat jej funkcjonowania a jak to wygląda u Was?


Komentarze (5)
autor:megi.hektor  dodano: 2017-10-27 | 13:17:55
Posiadam drenażową oczyszczalnie i stacje zmiękczania wody, użytkujemy wszystko 4 lata. stosuję ogólnodostępne środki czystości - domestos , kostka wc, ajaxy , clity itp. I kompletnie nic się nie dzieje. Po trzech latach wypróżnialiśmy beczkę - niepotrzebnie , sama woda.Beczka ma pojemność kilku tys.litrów wody,w której żyje milion pierdylionów tych bakterii, więc jak wleje raz w tygodniu ok ,05l chemii to naprawdę nic im nie będzie , wszystko rozcieńczy się. bakterie stosuję jak sobie przypomnę, a raz w roku mąż coś wrzuca do drenażu. Nie rezygnujcie ze stacji , jest to naprawdę rewelacja , bez niej to dopiero bedziecie naparzać z chemią, aby osunąć osad i kamień.
autor:endo2plaskigaraz  dodano: 2017-10-27 | 13:41:48
Dzięki za komentarz.
Przyjechał taki mądrala i namieszał mi w głowie... Faktycznie to co mówi ma jakiś sens ale jak to się ma w praktyce i w większości naszych domów?.
Dla mnie oczyszczalnia nie musi spełniać norm unijnych tylko ma przerobić to co do nie puszczę ale na pewno teraz zagłębię się w temat oczyszczalni...
Odpowiedź do endo2plaskigaraz
autor:paula-pawel  dodano: 2017-10-28 | 10:41:03
Słyszałam jedynie o tym że nie powinno się używać chloru. Nie wiem ile w tym prawdy bo zdarza mi się użyć i moje bakterie w oczyszczalni nie zdechły ;) Co do reszty- pierwsze słyszę...
autor:nasza-armanda  dodano: 2017-10-29 | 10:44:04
Rzeczywiście jest bardzo dużo rzeczy które zabijają potrzebne bakterie w przydomowych i miejskich oczyszczalniach ,nie zawsze zwracamy na to uwagę gdyż nie jesteśmy tego świadomi,warto o tym pisać,rozmawiać w końcu każdy z nas chce być bardziej eko :)
autor:orzeszkowepole  dodano: 2017-10-29 | 19:37:25
Ja od początku byłam zdecydowana na konkretną biologiczną oczyszczalnię i dostałam wytyczne od instalatora jeszcze na etapie robienia fundamentów. Właśnie w tych wytycznych obie rzeczy o których piszesz były. Akurat nas ten problem nie dotyczy dlatego nie wnikałam dlaczego nie można podłączyć kondensatu lub uzdatniacza pod oczyszczalnię. Szczególnie, że nie ma podobno ograniczeń co do stosowania chemii domowej. Jedynie tyle by nie wlać całego domestosa na raz.
Pow. użytkowa: 124.2 m²
Pow. użytkowa: 105 m²
Pow. użytkowa: 109.8 m²
Pow. użytkowa: 107.6 m²